Herní rady a tipy na vaše telefony

Měsíční archív: Září 2013

Nejlepší hry na mobil

Her na mobilní telefony je v dnešní době opravdu veliké množství, přičemž většina z nich je opravdu na tak vysoké úrovni, že si nic nezadají s klasickými počítačovými hrami. Bavíme se samozřejmě především o hrách na chytré mobilní telefony.

Hry mají základní dělení především podle operačního systému, na jaký jsou koncipované.

Některé jsou koncipované na většinu mobilnch operačníh systémů, některé pouze na iOS, některé zasejen na Android a tak podobně.

Hry si většinou můžete stáhnout v internetových obchodech, přičemž opět každý z mobilních operačních systémů má svůj specifický obchod. Pro operační systém iOS se jedná o Apple Store a pro operační systém Android se jedná o Google Play. Na Google Play můžete najít v dnešní době zhruba tři sta tisíc různých aplikací a her, které si můžete většinou stáhnout zadarmo.

Podívejme se nyní na nějaké nejoblíbenější hry, které si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu.

Angry Birds

  • Asi netřeba představovat tuto již v dnešní době kultovní hru od finského studia Rovio Games. Hra se stala ihned po vydání oblíbená na celém světě a schytala také velice dobrou kritiku. Proto také nebylo divu, že se během chvilky rozšířila i na další platformy, jako třeba na počítač, xBox a také na další operační systémy, neboť na začátku byla koncipována pouze pro Appel. Ve hře hrajete za naštvané ptáky, kterým zelená prasta ukradla vejce. Ptáci se tedy chtěji samozřejmě pomstít a získat svá vejce zpět. Ke hře vyšlo již veliké množství zajímavých datadisků, dokonce i s motivy Star Wars.

Fifa 13

  • Počítačovou hru FIFA asi nemusíme vůbec sportovním nadšencům představovat. V dnešní době si tuto hru můžete v parádní grafice zahrát také na svém mobilním telefonu nebo tabletu. Hra je opravdu výborně koncipována, ovládání je uděláno intuitivně a precizně.

Real Racing 3

  • Tento realistický závodní simulátor se hodí spíše pro tablety, avšak můžete si jej zahrát také na lepších chytrých mobilních telefonech. První, co Vás na hře zaujme, je určitě výborná grafická stránka a zejména reálnost. Hru opravdu takřka nerozeznáte od klasické počítačové hry, takový je to skvost.

Pou

  • V poslední době jedna z nejoblíbenějších her, která funguje na bázi klasického starého Tamagochi, které frčelo asi před deseti a více lety. Tamagochi bylo tedy převedeno na obrazovky dotykových telefonů a tabletů a ihned si získalo miliony příznivců. V současné době se jedná o nejstahovanější hru na Google Play. Ve hře se budete starat o malého mimozemského přistěhovalce se jménem Pou. Pou potřebuje krmit, koupat, spát. Dále si s ním také musíte hrát, léčit jej, když je nemocný a tak podobně.
Vložil Hry pro nejmenší, Logické hry na mobil, Oblíbené hry na mobil | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Java hry na mobil zdarma

Java je již v dnešní době poněkud zastaralou platformou, která byla vyvinuta společnosti Sun Microsystems. Hlavní doménou společnosti je vývoj aplikačního softwaru, který je vyvíjen jako software multiplatformní.

Java je používána opravdu na mnoha platformách, a to například na počítačích, dále na mobilních telefonech, dokonce také na superpočítačích a podnikových serverech. Podívejme se nyní na různé typy systému Java.

  • Java ME – tento systém je speciálně vyvíjen pro mobilní zařízení, jako například PDA, mobilní telefony, tablety a tak podobně
  • JavaCard – tento systém je vyvíjen pro aplikace, které jsou provozovány na takzvaných chytrých kartách, jako například kreditní karty, platební karty a tak podobně
  • Java EE – systém vyvíjený pro rozsáhlé informační systémy a podnikové systémy
  • Java SE – systémy pro aplikace, kterou jsou provozovány na stolních počítačích nebo například na noteboocích

Java hry byly také velice oblíbené na starších mobilních telefonech, v dnešní době chytrých dotykových telefonů se však již moc nepoužívají. Přesto, pokud vlastníte nějaký starší mobilní telefon, si můžete nějaké takové hry stále stáhnout. Na internetu můžete nalézt Java her opravdu veliké množství.

Jednoduše zadáte do nějakého vyhledávače, jako je například google, seznam, yahoo a tak podobně, heslo jako třeba “java hry na mobil” a vyjede Vám veliké množství odkazů na stránky, kde si pak tyto java hry můžete zadarmo stáhnout.  Aby Vám pak taková hra v mobilním telefonu fungovala, tak musíte koncovku celého soubor, který bývá většinou zabalený s klasickou koncovkou .rar, přejmenovat na .jar.

Vložil Hry pro nejmenší | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Stáhnout hry na mobil zdarma

Her na chytré mobilní telefony je v dnešní době opravdu obrovské množství. Většinu z těchto her si můžete stáhnout zdarma, za některé si však budete muset zaplatit. Pokud jde například o hry, které můžete najít na Apple Store (internetový obchod s aplikacemi a hrami, které si můžete stáhnout na operační systém iOS), tak zde najdete převážně hry placené.

Na druhou stranu Google Play, což je internetový obchod s aplikacemi, které si můžete stáhnout na mobilní telefony s operačním systémem Android, tak zde si můžete naprostou většinu aplikací a her stáhnout zcela zadarmo.

Celkově zde pak můžete najít tři typy aplikací. Jedná se o aplikace, které si můžete stáhnout zcela zdarma, těchto je většina. Dále jsou zde aplikace, kterou jsou sice také zdarma, ale při spouštění nebo hraní se Vámmůže zobrazit reklama. Poslední jsou pak samozřejmě hry a aplikace, za které si budete muset zaplatit. Těchto je však opravdu jenom menšina.

V dnešní době se na Google Play nachází něco kolem tří set tisíc skvělých her a aplikací. Všechny hry a aplikace jsou zde pak samozřejmě rozděleny do různých kategorií, jako jsou například závodní hry, sportovní hry, logické hry, hry pro dva, skákačky, arkádovky a tak podobně. Od roku 2011, konkrétně tedy od únoru, si můžete také všechny hry a aplikace procházet přehledně na internetu.

Zde si můžete také určitě hry vytipovat, označit, přičemž se Vám automaticky stáhnout, jakmile se na mobilu přihlásíte do internetového obchodu Google Play. Hry na mobil ke stažení zdarma pak můžete také najít na různých internetových serverech se softwarem. Jedná se například o uložiště mujsoubor.cz, kde naleznete dokonce samostatnou kategorii pro hry na mobilní zařízení a tablety. U každé hry zde pak naleznete stručný popisek, o co se vlastně jedná, plus další informace například o vývojářském studiu, datum vydání hry, jestli je zdarma nebo placená a tak podobně.

Vložil Hry pro nejmenší | Štítek , , , , | Zanechat komentář