Herní rady a tipy na vaše telefony

Měsíční archív: Srpen 2013

Hra Zachraň šneka

Herní počin Zachraň šneka je ambiciózním projektem od českého herního vývojářského studia s názvem Alda Games. Jedná se o naprostou prvotinu tohoto herního studia, kterou si můžete stáhnout do Vašeho mobilního telefonu dokonce zcela zadarmo.

Zachraň šneka je především logickou hrou, která jak potrápí Vaše mozkové závity, tak také zabaví na dlouhé hodiny. Vaším hlavním úkolem bude uchránit malého šneka před rozličným nebezpečím a nástrahami, které na něj v každém levelu číhají.

Mezi největší nebezpečí pro šneka patří určitě kameny, které se na něj neustále ze všech stran kutálejí. Mezi další pohromy pro šnečka pak patří připínáčky, které dokáží opravdu znepříjemnit cestu a nebo také rozpálené slunce, které šnek opravdu nemusí.

Celkově je na Vás ve hře připraveno dvacet čtyři levelů, přičemž si můžete vybrat tři různé obtížnosti. Hned první věc, která Vás nadchne, je velice povedená grafická stránka hry a také rozličný hudební doprovod. Velice propracovaná je hra také po fyzikální a realistické stránce, a to především díky použitému enginu Ultimate.

Vývojáři se od začátku snažili, aby byla hra přístupná co nejširšímu spektru uživatelů. Proto je také optimalizovaná hned od začátku na všechny operační systémy a zařízení od společnosti Apple. V blízské budoucnosti se však můžeme těšit i na verzi, která bude optimalizována pro tablety a chytré mobilní telefony s operačním systémem Android.

Díky skvělé optimalizaci je náročnost na hardware telefonu opravdu nízká, takže si hru můžete zahrát i na “starších” strojích. Jak již bylo řečeno, ve hře je použit moderní engin Ultimate, takže hra bude vždy trošku jiná. Můžete ji tudíž hrát pořád dokola a vždy Vás něco překvapí.

S fyzikou si zde totiž můžete opravdu dokonale vyhrát. Hra je samozřejmě primárně v češtině, avšak je lokalizována i do mnoha jiných světových jazyků.

Vložil Logické hry na mobil | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hry na Android

V prvé řadě si povíme něco o samotném operačním systému Android, který je spolu s operačním systémem iOS od Applu nejoblíbenějším a nejpoužívanějším operačním systémem do mobilů na světě. Ve své podstatě se tedy jedná o rozsáhlou open source platformu, která byla vyvinuta pro mobilní zařízení, jako jsou například chytré telefony, navigace, PDA nebo tablety.

Android v sobě zahrnuje několik věcí. Jedná se vlastně o samostatný operační systém, který je založený na linuxovém jádru, dále uživatelské rozhraní, middleware a aplikace, které jsou typické pro tento operační systém.

Pokud jde striktně o chytré mobilní telefony, tak Android naprosto dominuje. Nachází se totiž ve zhruba osmdesáti procentech chytrých mobilních telefonů. Pokud bychom se měli bavit o aplikacích a hrách na operační systém Android, tak ty jsou dostupné přes takzvaný Google Play, přičemž do roku 2012 byl zvaný jako Android Market. Jelikož ale došlo k odkoupení společností Google, tak se změnil i název.

Na Google Play se nachází celkově tři typy aplikací a her. Veliká většina je zde pro uživatelek dispozici naprosto zdarma, takže můžete bez problémů stahovat. Další skupinu si také můžete stáhnout zcela zdarma, avšak přispuštění nebo v průběhu se Vám mohou zobrazovat reklamy. Třetí skupinou jsou pak placené aplikace a hry. Tyto jsou však zatím dostupné jen v určitých zemích. V současné době se na Google Play nachází něco kolem tří set tisíc aplikací.

Zlomový pro Google Play / Android Market byl únor roku 2011, kdy jste si mohli začít procházet aplikace na internetu. Tady jste si je také mohli vytipovat, přičemž po přihlášení na Váš účet na mobilu se Vám tyto aplikace automaticky stáhly. Android je platformou otevřenou, takže na něj můžete aplikace nahrávat velice jednoduše přímo z počítače.

Na internetu si také můžete najít různé komunity Androidu, které se shlukují samozřejmě podle zemí. Česká republika není výjimkou a také má své české komunity.

Vložil Google Play hry | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hra na Samsung Pou

Určitě jste někdy slyšeli o Tamagochi. Jedná se o legednu, která frčela na herním poli zhruba před deseti lety. Byl to takový malý přístroj, který byl vlastně obydlím pro zvířátko se jménem Tamagochi.

O toto zvířátko jste se museli velice pečlivě a celý den starat. Pokud jste péči zanedbali, tak Vám zvířátko mohlo onemocnět a nakonec také umřít.

Hra Pou vychází z této slavné hračky a byla převedena na obrazovky dotykových mobilních telefonů, tabletů nebo také dokonce na obrazovky počítače. V současné době se jedná o jednu z nejznámějších, nejoblíbenějších a také nejstahovanějších her.

Bavíme se o hrách, které kdy byly umístěny na server Google Play, kde jsou shromažďovány aplikace a hry na mobilní telefony a tablety. V tto hře se tedy budete starat o poněkud podivné zvířatko z cizí planety, které nese stejné jméno jako celá hra, tedy Pou. O Poua se tedy musíte neustále starat nebo by vám také mohl zemřít. Musíte jej čas od času umýt, vydrhnout a provést další hygienické věci.

Dále jej také musíte samozřejmě krmit, a to opravdu pravidelně. Jak půjdete spát, tak musíte také uložit Poua, aby se mohl také vyspat. Pokud Vám Pou onemocní, tak mu budete muset podávat různé medikamenty, dohlížet na to, aby nemoc vyležel, vypotil se a tak podobně. Zkrátka úplně přesně, jako se staráte například o malé dítě. Dosti podstatnou součástí celé hry je pak Pouova herna, ve které budete trávit asi největší část času.

Zde si s ním totiž budete moci zahrát další integrované hry, u kterých se určitě spolu s Pouem dokonale zabavíte. Celkově si v dnešní době můžete hru Pou stáhnout ve čtyřech verzích. Jedná se o počítačovou verzi, verzi pro tablet, dále verzi pro mobilní telefony s operačním systémem Apple a mobilní telefony s operačním systémem Android. Hra má velice snadné ovládání, takže se dokonale hodí například pro menší děti.

Vložil Oblíbené hry na mobil | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hry na tablet Android

Tablety jsou v současné době již poměrně běžnou záležitostí a je nutno také říct, že jsou velice užitečnou a praktickou věcičkou. Není proto divu, že jsou na tablety vyvíjeny, stejně jako na mobilní telefony, hry, které si tam můžete zahrát.

Hry na mobilní telefony a tablety jsou v drtivé většině případů úplně stejné, avšak na tabletu si hru samozřejmě užijete mnohem více. Je to samozřejmě kvůli většímu a kvalitnějšímu displeji. Podívejme se tedy teď na výběr těch nejlepších her, které můžete v současné době sehnat. Některé samozřejmě vynecháme, neboť se jim věnujeme v ostatních článích na webu.

  • Where´s my Water – Tato hra spadá spíše mezi ty jednodušší, avšak stále velice zábavné. Hlavním hrdinou této hry je malinký krokodýl, který má veliký problém, se kterým mu bduete muset pomoci. Krokodýlek jménem Swampy žije v podzemních prostorách a chce se také jednou za čas vykoupat. Problémem však je, že potrubí je velice často ucpané nebo dokonce nějakým způsobem přerušené. Vy se tedy ve hře vžijete do role instalatéra a dělníka, přičemž se budete muset postarat o průchod vody shora až do Swampyho koupelny.
  • Cut the Rope – V této hře se budete muset postarat o malou roztomilou příšerku jménem Om Nom. Om Nom totiž strašně miluje sladké věci, jako jsou lízatka, bombony a tak podobně. Bohužel se tyto sladkosti houpou na lanech a Om Nom se k nim nemůže dostat. Tady přicházíte na řadu Vy. Budete muset ve správný okamžik tyto lana přeříznout, aby spadly příšerce přímo do pusy. Hra má opravdu skvělou a roztomilou grafiku a skvěle se hodí například právě pro tablet.
  • Infinity Blade 2 – Druhý díl velice oblíbené bojové RPG hry nás opět jako hráče zavede do krvavého a nezbezpečného středověku. Jelikož jste v prvním díle této hry získali pověstnou čepel s názvem Infinity Blade, tak se v tomto díle s její pomocí vydáváte opět zlikvidovat všechno, co Vám bude stát v cestě.
Vložil Google Play hry | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Hry do mobilu free download

Hry do mobilních telefonů jsou v dnešní době již naprosto běžnou záležitostí a mnoho lidí by si svůj mobilní telefon bez nich již nedokázalo představit.

Například do hromadné městské dopravy jsou naprosto ideální záležitostí nebo samozřejmě také pro obyčejné zkrácení volné chvíle, kdy třeba zrovna nemáte přístup na počítač.

Za spoustu her, které si můžete z internetu stáhnout, si budete muset zaplatit, některé jsou pak k dispozici samozřejmě zadarmo.

Placené hry do mobilu jsou v drtivé většině dílem menších herníh vývojářských společností, které se zkoušejí prosadit na tomto poli a samozřejmě chtějí nějakou zpětnou vazbu za provedenou práci, což je naprosto logické. Pokud se budete chtít podívat pouze na hry zadarmo, tak se samozřejmě můžete podívat do internetových obchodů skrz aplikaci, kterou máte ve svém mobilním telefonu.

Pro mobilní telefony s operačním systémem Apple je to například internetový obchod Apple Store a pro mobilní telefony s operačním systémem Android je to internetový obchod Google Play. Zde si můžete nechat zobrazit pouze hry, které nejsou placené a nebo naopak samozřejmě hry, které placené jsou. Hry jsou zde také rozděleny do několika kategorií podle žánrů, tedy například sportovní hry, logické hry, akční hry, střílečky, závodní hry, hry pro dva a tak podobně. Na hry do mobilního telefonu se pak můžete podívat i na různých serverech se softwarem.

Jedná se například o server mujsoubor.cz, kde kromě veliké spousty klasického softwaru (Nero, Avast, Skype, ICQ, AVG,….) naleznete také speciální kategorii hry do mobilních zařízení. U každé hry zde pak najdete také krátký popisek a další informace, jako třeba studio, které hru vytvořilo, jestli je zdarma nebo placená a tak podobně. Opět jsou zde hry rozdělenydo mnoha kategorií, jako třeba postřehové hry, strategie, arkády a tak dále.

Vložil Hry na mobil stahuj | Štítek , , , | Zanechat komentář

Jak stáhnout hry do mobilu

Hry na mobilních zařízeních jsou v dnešní době naprosto běžnou záležitostí a mnoho lidí by si bez nich již svůj mobilní telefon ani nedokázalo představit.

Je však nutno říct, že dnešní mobilní telefony jsou svým hardwarovým složením v podstatě menší počítače, takže hry na tyto mobilní telefony jsou opravdu dokonale vyšperkované.

Pokud jde o stahování her, případně i dalších zajímavých aplikací, tak je to opravdu velice jednoduché a můžete tak konat v podstatě dvěmi způsoby.

Tím nejjednodušším je asi využívat klasické aplikace pro vstup do mobilních marketů, které by měl mít každý mobilní telefon v sobě již nainstalované. Tyto aplikace se pak samozřejmě liší v tom, jaký máte nainstalovaný operační systém v mobilu. Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Apple využívají například internetový obchod Apple Store.

Dále například mobilní telefony s operačním systémem Android využívají internetový obchod Google Play. Pokud si takovou aplikaci spustíte, tak zde samozřejmě máte na výběr veliké množství kategorií. Můžete si nechat zobrazit aplikace, které můžete stáhnout zadarmo, dále jenom aplikace a hry placené a tak podobně. Pokud si pak zvolíte například kategorii hry, tak si zde můžete zvolit z různých herních žánrů, jako například logické hry, závodní hry, akční hry, střílečky a tak podobně.

Hry si můžete stahovat také na počítači nebo na notebooku, přičemž pak už jen stačí propojit svůj mobilní telefon s počítačem a můžete si hru jednoduše přenést. Například Google Play pracuje samozřejmě pod záštitou Googlu, takže pokudmáte na Googlu účet nebo třeba email, tak si můžete vše synchronizovat a budete tak mít ve všem pořádek a přehled. To samé pak platí samozřejmě i u Applu, kdy je synchronizace produktů hlavním plusem.

Vložil Hry na mobil stahuj | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Carmageddon

Carmageddon je v dnešní době již kultovní počítačovou hrou, která byla vydána roku 1997. Nutno říct, že do tohoto roku ještě žádná hra nebyla tak krvavá a brutální, jako právě Carmageddon. Za vše mluví například to, že prodej této hry byl v některých zemích dokonce zakázán.

Hlavním cílem této hry bylo vždy usednout za volant svého vozidla, projíždět městem a zabíjet co nejvíce civilistů, přičemž jste měli bonusy například za vybouchnutá auta, za sražení důchodce, za zlikvidování školky a tak podobně.

V dnešní době si můžete zahrát Carmageddon také na svém mobilním telefonu nebo samozřejmě také na iPadu. Verze pro mobilní zařízení byla vyvinuta herním vývojářským studiem s názvem Stainless games, přičemž abyste si hru mohli zapařit, tak si budete muset zaplatit.

Samozřejmě si však můžete vyzkoušet demoverzi této hry. Hra je koncipována jak pro mobilní zařízení pracují na operačním systému iOS, tak také pro zařízení pracující pod Androidem. V mobilní verzi této hry se bude jednat opět o klasické závody aut, přičemž vyhrát budete moci opět dvěma způsoby.

Tím prvním je samozřejmě dojet jako první a nebo nasbírat co největší množství bodů za přejete lidi, zdemolovaná auta a tak podobně. Avšak pozor, za Vaši rychlou jízdu a zajiždění lidí si Vás také mohou všimnout policisté, kteří dokáží být velice otravní a určitě Vám nejednou znepříjemní život. Celkově na Vás bude čekat v mobilní verzi dvacet osm stejně šílených protivníků.

Dostanete se také v závodech do jedenácti rozličných prostředí, přičemž tím základním bude samozřejmě město. Čeká zde na Vás také režim kariéry, ve kterém můžete dosáhnout určitého progresu. Celkově je zde pro Vás připraveno třicet aut, přičemžna začátku budete mít odemčených jenom pár.

Další se Vám odemknou až po splnění některých specifických úkolů. Je nutno říct, že hra je poměrně návyková a jen tak lehce se od ní neodtrhnete.

Vložil Akční hry na mobil | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Earn to Die

Earn to Die je v dnešní době již poměrně známou hrou, kterou můžete znát například v online verzi. V dnešní době si ji ale můžete zahrát i na svém mobilním telefonu nebo samozřejmě iPadu. Ve hře se ocitnete v postapokalyptickém světě, který je plný krvelačných zombíků, kteří mají jediný cíl – sníst vás.

Celá hra se odehrává v poušti, přičemž je rozdělena na několik levelů, které jsou samozřejmě těžší a těžší. Abyste dokončili jeden celý level, tak budete muset projet autem celou určitou vzdálenost. Na začátku budete mít k dispozici pouze základní obyčejné auto, které si však budete muset vyšperkovat, abyste daný level udělali.

Jakmile se totiž budete dostávat s vozidlem v levelu dál a dál, tak budete dostávat peníze, za které si budete moci kupovat ony vylepšení. Vylepšení jsou to vskutku parádní.

Samozřejmě takové ty základní, jako je třeba větší nádrž na benzín, abyste dojeli dál, lepší motor, větší kola a tak podobně, ale také například bodáky na předek automobilu, kulomet, turbo a spoustu dalších. Jakmile si automobil vylepšíte opravdu na maximum, tak si můžete našetřit na úplně nové vozidlo. Naleznete zde takové pecky jako je třeba školní autobus, kamion, nákladní auto a tak dále.

Celkově je zde pro Vás nachystáno osm vozidel. Hra si pak dá hrát také dokonce v multiplayeru, přičemž půjde o to, kdo dokáže dané kolo projet v co nejkratším čase. Hra je pak zasazena do poměrněumoderního grafického kabátku a ani fyzika není úplně špatná. Rozhodně lze však říct, že se na hře můžete stát velice lehce závislí a jen tak se od ní neotrhnete.

Autorem hry je herní vývojářská společnost s názvem Toffee games. Za hru si pak budete muset také zaplatit, abyste mohli hrát plnou verzi. Samozřejmě si můžete vyzkoušet neplacenou demoverzi.

Vložil Google Play hry | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Shakes & Fidget – The Game

Shakes & Fidget – The Game je vynikající MMORPG hrou, která si našla miliony hráčů po celém světě.

Hru si můžete v současné době zahrát jak na svém počítači nebo notebooku, tak také na mobilních zařízeních nebo iPadech.

Pokud bychom měli tuto hru k něčemu přirovnat, tak by to byl například World of Warcraft, avšak v poněkud okleštěné a zjednodušené verzi samozřejmě.

Hra je postavena na jakémsi karikaturním stylu, takže postavičky vypadají opravdu roztomile (mnohdy až směšně, avšak v dobrém). Jakmile hru spustíte, tak si můžete vybrat z celkově tří klasických fantasy povolání.

Jedná se samozřejmě o válečníka, který se specializuje na hrubou sílu, dokáže ovládat všechny zbraně, avšak na druhou stranu samozřejmě inteligence moc nepobral.  Dále zde máme ctihodného mága nebo chceteli kouzelíka, který se specailizuje právě na svou inteligence, ovládání přírodních živlů a pronikání do lidské mysli. Kouzelník je pak samozřejmě závislí na své kouzelné energii, ze které čerpá potenciál pro kouzlení.

Velikým problémem pro něj bývá, když je se svou energií na nule, neboť to je pak hodně zranitelný vůči fyzickému napadení. Poslední povoláním je zde pak samozřejmě Průzkumník, což je klasický zloděj nebo spíše lupič. Tento se pohybuje nejradši ve stínech, kde vyčkává na své oběti a jako zbraň používá nejvíce dýku nebo případně luk, či kuš na dálku. Dále si zde můžeme vybrat z celkově osmi ras, za které můžeme hrát.

Mezi ty kladnější rasy patří samozřejmě lidé, gnómové, trpaslíci nebo elfové a mezi ty hrůzostrašnější rasy pak patří orkové, démoni, skřítci nebo temní elfové. Hra je velice příjemně hratelná, neboť vše se nese v duchu určité ironie a nadsázky, takže se u níc určitě velice dobře pobavíte. Základem hry je pak samozřejmě získávání zkušeností, které jsou k dispozici za plnění rozličných úkolů nebo zabíjení monster. Pokud vás však toto nebaví, tak můžete jít například pracovat k hradní stráži nebo prostě jen zajít do hospody a pít pivo.

Vložil Akční hry na mobil | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Plants vs. Zombies

Plants vs. Zombies můžeme již v dnešní době řadit k těm legendárním hrám, kterou si můžeme zahrát již nejen na svém počítači nebo notebooku, ale také na Vašich chytrých mobilních telefonem nebo samozřejmě na iPadu.

Co je tedy vlastně principem této hry? Jak již můžete z názvu pochopit, tak se proti sobě utkají rostliny a zombíci. Ve hře budete chránit rodinný dům před velkými nájezdy krvelačných zombíků tím způsobem, že budete sázet všelijaké rostliny, které budou zombíky likvidovat. Na začátku je vždy potřeba vypěstovat slunečnice, které budou čerpat energii ze slunce, přičemž tato energie bude Vaší platební jednotkou.

Za energii budete nakupovat další rostliny, které jsou již schopné útočit. Máme zde klasické jednohlavní rostliny, které plivou malé fazolky, další trojhlavní rostliny, které dokáží vypustit celkově tři fazolky zaráz a tak podobně. Narazíte zde pak na rostliny, které dokáží zpomalit nebo úplně zmrazit zombíky, dále brambory, které zombíky rozmáčknou a tak dále.

Zombíci budou k baráku přicházet v jednotlivých vlnách, přičemž každá vlna bude samozřejmě větší a těžší než ta předchozí. Zombíků je také veliké množství typů. Na začátku hry se budete setkávat pouze s klasickými, s přibývajícími levely však budou přicházet opravdové zrůdy. Někteří budou umět třeba létat, někteří plavat a tak podobně. Vy vzhledem k typů zombíků budete muset chytře rozmísťovat různé typy rostlin, aby ste zabránili tomu, aby se zombíci dostali až k baráku. Pokud se Vám to nepovede, tak samozřejmě hra končí a musíte začít daný level odznovu.

Ve hře je opravdu veliké množství levelů, takže máte o zábavu postaráno na dlouhé a dlouhé hodiny. Hru si můžete zahrát na mobilních telefonech jak pod operačním systémem iOS, tak také pod Androidem.

Vložil Akční hry na mobil | Štítek , , , , | Zanechat komentář